החזר מס שלא טופל או תיקון שלא בוצע - יש מה לעשות?

החזר מס שלא טופל או תיקון שלא בוצע - יש מה לעשות?

החזר מס שלא טופל או תיקון שלא בוצע - יש מה לעשות?

הגשתם לבדכם בקשה להחזר מס לאחר ביצוע בדיקה מקדמית, צרפתם לבקשה את כל המסמכים הרלוונטיים, שמרתם עותק מצולם ועברה יותר מחצי שנה מבלי שקיבלתם תשובה?

סביר להניח שיש פה בעיה. במאמר זה ניתן המלצות לפתרונה.

מערכת המס בישראל חשופה לטעויות ככל מערכת ממשלתית אחרת ואולי אף יותר. למרות מאמצי השיפור לאחרונה, עדיין רבים המצבים בהם דוחות לא מטופלים או אובדים.

כן- קראתם נכון. קיימים מצבים בהם בקשות להחזר מס פשוט אובדות, נעלמות או שוכבות על שולחנו של פקיד זה או אחר, בשלב קליטה זה או אחר כאבן שאין לה הופכין....אל תתביישו. גשו אתם להפוך את האבן לטובתכם. גשו אתם ודרשו את החזר המס שמגיע לכם בכל מחיר שנדרש.לא כדאי לוותר על ההחזר שכל כך התאמצתם עבורו.

מומלץ כמובן להשתמש בייצוג של רואה חשבון, שיגיע עבורכם לפקיד שומה ויבדוק באופן יסודי היכן עומדת הבקשה שלכם.

באופן זה אתם חוסכים לכם זמן מיותר של התרוצצות במבוך של פקידים ומשרדים, שלא תמיד מסבירים לכם פנים או זמינים בשעות קבלת קהל.

 

אביא פה דוגמאות למקרים רבים בהם טיפלתי, לפתרון בעיות באי תשובה להחזר מס שהתחילו שכירים בעצמם:

 

- התברר שבקשה להחזר של שכיר הייתה מונחת אצל פקיד במשך שנה, כדי שפקיד אחר יאשר אותה - די היה במספר שיחות שלי כדי לזרז את הטיפול ולסיימו בקבלת החזר מס לחשבון הבנק של הנישום.

- במקרה אחר כתובתו של מגיש הבקשה לא הייתה מעודכנת. לכן מכתבים שנשלחו אליו, פשוט לא הגיעו לו ולכן לא הסתיים טיפול ההחזר. רואה חשבון מייצג יוכל לאמת את פרטי כתובת ודואר מיד עם תחילת הטיפול ולעדכנן במידת הצורך, דבר שמזרז את הטיפול ומביא לסיומו בהקדם.

- במקרה נוסף שטיפלתי בו, היה למגיש הבקשה יתרת חוב במס הכנסה, שמקורה בעסק שהיה לו שנים קודמות וטרם שולמה. אותו אדם קיבל החזר מס, אבל לא ראה סכום בבנק בשל העובדה שבוצע קיזוז פנימי כנגד החוב, דבר שלא היה ברור לאותו שכיר - אילו היה אותו אדם פונה לסיועו של איש מקצוע כדוגמת רואה חשבון, סביר שהיה נחסך לו אותו תשלום המס, כיון שתחקיר מעמיק שמבוצע קודם להגשת הבקשה להחזר מס, היה מעלה עובדה חשובה זו.

- פנייה למשרד פקיד שומה לא מתאים, יכולה להיות גם היא סיבה לעיכוב בקליטת דוח ולעיתים אף לאי יכולת של רשות המיסים להתחקות אחריו. יש להגיש את הבקשה להחזר מס, לפקיד שומה בהתאם למקום מגוריו של הנישום. ברוב המצבים מתבצעת העברת הדוחות בדואר פנימי בין משרדי פקידי שומה, אך דוחות שמטופלים באופן כזה זוכות לעיתים להיות מעוכבות ומטופלות הרבה מעבר לזמן הרגיל הנדרש.

 

סיכום המאמר.

לסיכום נאמר שברוב המקרים, בהם לא קיבלתם תשובה להחזר מס שהגשתם, או שקיבלתם סכום החזר נמוך משמעותית מהמצופה, ניתן לזהות את הסיבה לבעיה ככל שהיא קיימת במערכת מס הכנסה ולטפל מידית בפתרונה על ידי ייצוג של רואה חשבון מומחה בתחום.

נשמח לסייע לכם בפתרון בעיות דומות בהם נתקלתם בתהליך החזר המס.

 

כאן בשבילך

אנחנו נסייע לך להיערך נכון, נפתח עבורך תיקים ברשויות ונלווה אותך לאורך כל הדרך.

למידע נוסף בנושא זה– נא פנו למשרדנו לייעוץ והכוונה פרטנית.

צרו קשר

הצהרת נגישות